"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego."

— Sosai Masutatsu Oyama
II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO MAZURY CUP 2018
piątek, 02 listopada 2018 09:59

Ostatni weekend znowu był dla Naszych karateków bardzo intensywny. Kadra zawodnicza z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate musiała rozdzielić się na dwie ekipy, ale to nie zdołało ich zatrzymać w drodze na najwyższe stopnie podium. W sobotę (27.10) karatecy wzięli udział w Pucharze Polski w Karate Olimpijskim w Legnicy oraz w II Międzynarodowym Turnieju „IKO Mazury Cup 2018” w Ostródzie.

Pierwsza grupa, która reprezentowała Olsztyn na międzynarodowym turnieju w Ostródzie spisała się na medal - olsztyniacy zdobyli 3. miejsce drużynowo. Zawody były bardzo mocno obsadzone - przyjechały 33 kluby z całej Polski oraz 3 kluby z Rosji, łącznie 360 zawodników.

Już po pierwszych konkurencjach kata (układy) olsztyniacy mieli w kieszeni 6 medali: złoto powędrowało do zdolnej Aishy Ndiaye, srebro zdobył Paweł Krawczyk, a cztery brązy wywalczyli: Patrycja Block, Anna Komorowska, Paweł Krawczyk i Julia Komorowska.

Ale to był dopiero początek wysypu medali. Po konkurencjach kata rozpoczęły się konkurencje kumite (walk), gdzie swoich sił mogli spróbować karatecy już od 6 roku życia. Młodzi sportowcy po serii walk, dogrywek i nokautów, oprócz cennego doświadczenia i siniaków, przywożą do domu kolejne nagrody. Srebrnymi medalistami zostali: Jan Stańczyk, Julia Węgrodzka, Dominika Pogłód, Monika Czupryńska i Zuzanna Dąbkowska. Brązowe krążki zawisły na szyjach Julii Komorowskiej, Szymona Sobocińskiego, Aleksandra Gralewicza, Patrycji Block, Zuzanny Węgrodzkiej, Amelii Kurylak, Martina Schmiela oraz Aishy Ndiaye.

Oprócz konkurencji dla młodych adeptów sztuk walk, w zawodach udział wzięli starsi koledzy z klubu. Finał kategorii senior 35lat+ powyżej 80kg należał do olsztyniaków. Sebastian Czywil i Adam Penger starli się w bratobójczej walce o złoto, które powędrowało do Sebastiana. Bezkonkurencyjny wśród seniorów okazał się Marcin Niebrzydowski, aktualny Akademicki Mistrz Polski - po dwóch zaciętych walkach zdobył drugie złoto w kategorii -80kg i rozbudził nadzieję na kolejny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców, które odbędą się 10 listopada w Ełku.

Osu !

Foto Jacka- https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2061557977216323&type=1&l=124ad2fb85

.

Foto Magdy -https://photos.app.goo.gl/RGJHpejucTRweBuu8


 

Copyright © Olsztyński Klub Kyokushin Karate 2011

stat 4u