"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego."

— Sosai Masutatsu Oyama
Puchar Polski w Karate Olimpijskim
piątek, 02 listopada 2018 09:02

Puchar Polski w Karate Olimpijskim, który odbył się w Legnicy, zgromadził 250 zawodników z 27 klubów, reprezentujących trzy najbardziej popularne style karate: Fudokan, Shotokan i Kyokushin. Mimo małej choć silnej reprezentacji klubu, każda osoba wraca z medalem. Aleksandra Wieczorek zwyciężyła w konkurencji kata (układy) seniorek, Marika Zembek zdobyła 3. miejsce w kumite (walki) w kategorii kadetek i była bardzo blisko zdobycia drugiego brązu w kata. Bardzo dobrym wynikiem pochwalić się może również Maurycy Otremba, który wywalczył srebrny medal w kumite juniorów oraz Wiktoria Witkowicz, która wywalczyła dwa brązowe medale w konkurencji kata i kumite juniorek. Przypomnijmy, iż Wiktoria jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów z Warny.

Medale cieszą tym bardziej, że zawodnicy walczyli w formule karate, która ma zadebiutować na najważniejszej imprezie sportowej - Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Opiekunem grupy był Instruktor Wojciech Witkowicz.

OSU

dział zawodników w Pucharze Polski w Karate Olimpijskim to zadanie publiczne  współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyna „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym w zakresie KARATE".