"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego."

— Sosai Masutatsu Oyama
Akademickie Mistrzostwa Polski
niedziela, 13 maja 2018 21:23

W sobotę (12.05) w hali sportowej SWFiS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W mistrzostwach wzięło udział 102 zawodników reprezentujących 36 uczelni z całego kraju.

Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, Marcin Niebrzydowski, wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii walk do 75 kg. Pierwszą walkę Marcin wygrał jednogłośną decyzją sędziów, dominując przeciwnika. W drugiej walce z zawodnikiem ze Złocieńca o wejście do finału, zawodnik OKKK zdobył 0,5 pkt. wazari uderzeniami na korpus, odnotowując kolejne pewne zwycięstwo. W finale Marcin miał się zmierzyć z zawodnikiem z Suwałk, jednak ten na skutek odniesionej kontuzji oddał walkę walkowerem.

Marcin Niebrzydowski jest zawodnikiem kadry narodowej i wojewódzkiej w karate kyokushin. W ubiegłym roku wywalczył również tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców.

Wyjazd na zawody i udział to zadanie publiczne, które było współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyna „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym w zakresie KARATE”

 

Copyright © Olsztyński Klub Kyokushin Karate 2011

stat 4u