"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego."

— Sosai Masutatsu Oyama
X Mistrzostwa Świata Open Karate Kyokushin
poniedziałek, 14 listopada 2011 14:17

4-6 listopada odbyły się X Mistrzostwa Świata Open Karate Kyokushin. W pierwszym dniu zawodów rozegrany został światowy turniej dla młodzieży i seniorów. Jedyny medal dla Polski wywalczył w tej części zawodów Jan Mąsior z Chrzanowa, który wystawiał w kategorii 35-40 lat do 70 kg gdzie zajął drugie miejsce. Pozostałym uczestnikom nie udało się wejść do strefy medalowej.

W zawodach startował sensei Marek Wieczorek z Olsztyna któremu udało się wygrać dwie walki z Japończykami, pierwszą w dogrywce, a drugą w drugiej dogrywce.   Po drugiej walce sensei Marek miał poważnie rozbite kolano, ale wyszedł do trzeciej walki z zawodnikiem z South Africa - Eric Snyders niestety przegrał walkę. Do strefy medalowej brakowało jeszcze dwóch wygranych walk, w tej kategorii było 39 zawodników.


W drugim dniu zawodów rozegrana został pierwsza tura eliminacji Mistrzostw Świata Open Mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata Open Kobiet. Swoje walki eliminacyjne wygrali Daniel Bukowy, Marcin Sieradzki oraz autor największej niespodzianki tego dnia zawodów Marcin Prachnio, który wygrał z A, Stiepinem z Rosji. W pierwej walce eliminacyjnej odpadł niestety Michał Krzak, Pozostali polscy zawodnicy swoje pierwsze walki eliminacyjne odbędą 5 listopada.


Na Mistrzostwach Świata Kobiet z Polskiej ekipy najlepiej wypadała Anna Kaczyńska , która zdobyła 4 miejsce. W ósemce znalazła się także Agnieszka Sypeń, której tym razem nie udało się wejść do strefy medalowej wskutek porażki z Eleną Vorobijewą z Rosji.


W kolejnym dniu eliminacji X MŚ OPEN Karate Kyokushin startowało sześciu Polaków. Na tatami w Tokio zobaczyliśmy Marcina Sieradzkiego, Daniela Bukowego, Marcina Prachnio, Piotra Moczydłowskiego, Piotra Polewiaka oraz Patryka Sypienia. Po emocjonujących i niezwykle zaciętych walkach do czwartej rundy zawodów udało się dotrzeć jedynie Marcinowi Prachnio z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin, którego kolejnym przeciwnikiem w ostatnim dniu turnieju będzie Yoshitatsu Beppu. Warto przypomnieć, że Prachnio, aby dotrzeć do tego etapu zawodów musiał wygrać trzy walki.  Patryk Sypień mimo, że nie przeszedł do trzydziestki dwójki, zaznaczył swój udział w turnieju wygrywając przez spektakularny nokaut swoja drugą walkę eliminacyjną. Dokonał tego bardzo efektowną techniką – nożycowym mawashi tobi geri.


Najlepiej z polaków spisał się Marcin Prachnio z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin, wychowanek sensei Rafała Tomali. Prachnio dotarł do finałowej szesnastki najlepszych zawodników świata. Walkę o wejście do ósemki przegrał nieznacznie, przez wskazanie sędziów, z Zachari Damyanovem z Bułgarii. Była to jego piąta walka na tych zawodach. Warto przypomnieć, że wynik ten jest powtórką sukcesu shihan Eugeniusza Dadzibuga i jednocześnie najlepszym rezultatem w historii Polskiego Kyokushin na Mistrzostwach Świata w kategorii otwartej.


Wyniki:
1. Tariel Nikoleishvili ROSJA
2. Ewerton Teixeira BRAZYLIA
3. Goderzi Kapanadze ROSJA
4. Makoto Akaishi JAPONIA
5. Zachari Damyanov BUŁGARIA
6. Nikolai Davydov ROSJA
7. Oleksandr Ieromenko UKRAINA
8. Ilya Karpenko ROSJA


 


 


Na końcu kolorowy siniak sensei Marka :) 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Copyright © Olsztyński Klub Kyokushin Karate 2011

stat 4u