"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego."

— Sosai Masutatsu Oyama
Sukces Olsztyńskich zawodników w Tokio
niedziela, 02 maja 2010 12:09

W dniach 24-25 kwietnia 2010r. w Tokio odbyły się Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate z udziałem ok. 1600 zawodników z 22 krajów. Reprezentacja Polski Kobiet wywalczyła 2 medale: złoty medal zdobyła Agnieszka Sypień z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin, srebrny medal zdobyła Anna Kaczyńska z Łomżyńskiego Klubu Karate. W ramach Mistrzostw Świata odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin, w którym startowali zawodnicy OKKK.

W Mistrzostwach udział wzięła Aleksandra Wieczorek oraz Marek Wieczorek z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Aleksandra w KUMITE (walki) przegrała swoją pierwszą walkę z Japonką dopiero w dogrywce, za to w kategorii KATA (układy) wśród 32 zawodniczek zajęła VII miejsce. W tej kategorii startowały tylko 4 zawodniczki spoza Japonii, więc rywalizując z Japonkami uplasowała się bardzo wysoko.

Marek Wieczorek zajął III miejsce w kategorii Seniorów do 80kg. Wygrał cztery walki z Japończykami, niestety walkę o wejście do finału przegrał z Kryvoshapka Stanislav. W tej kategorii startowało aż 38 zawodników.